Autor Tema: Sajt Opštine Rakovica  (Pročitano 26816 puta)

zittaux

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
Sajt Opštine Rakovica
« poslato: 22-02-2012, 10:40:01 »
Provereno - nikakav validan sajt Opštine Rakovica ne postoji.

Na sajtu Opštine Rakovica se nalazi SNS(tranka).  P-(

Facebook stranica Opštine Rakovica nema nikakvu svrhu, sem
samoreklamerske predsednika opštine Rakovica i eventualno
nekih službi.

Građani od Facebook stranice nemaju nikakve praktične koristi, jer za sve što vam je potrebno
mora lično da odlazite u Opštinu, pri tom čak ne znate da li uopšte i treba da
odete u Opštinu za nešto što bi vam imalo značaja...

Nikakvih informacija nema o službama koje tamo postoje, brojevi telefona,
brojevi kancelarija... ama baš nikakve informacije nema.

Nema načina ni preko telefona da saznate kolike su pojedine takse,
koji su brojevi računa, kome se plaćaju....probajte.

Ne mogu se naručiti nikakva dokumenta kao što su krštenice,
papir o državljanstvu...

Jednostavno, ne postoji Sajt Opštine Rakovica koji bi imao upotrebnu vrednost,
kao što postoje sajtovi SVIH ostalih beogradskih opština.

ps. Ukoliko vam padne na pamet da stavite neku primedbu ili ozbiljniju kritiku,
za početak će vam post biti izbrisan a ako nastavite da da stavljate primedbe, onda
će vas "banovati" - više nećete moći da bilo šta napišete ili prokomentarišete... :-{{

Prestaćete da postojite za Opštinu Rakovica. Moje lično iskustvo.

Osoba koja odgovara pod imenom: Opština Rakovica, ima još dva ili tri nicka,
pa se ubacuje sa svojim komentarima kao da je on neko treće lice...

Kako ih naterati da naprave normalni sajt ?

Opštinske službe su ubedljivo najgore od svih u Beogradu. Lično iskustvo.

Napomena:
Da li znate sa Facebooka da u Opštini postoji Infostan ?
Da li znate da su deo dograđenog prostora izdali mislim, Intesa banci tj. da
i ona postoji praktično u okviru Opštine ?
Šta uopšte može da se sazna o Opštini Rakovica a što bi Vam bilo od koristi,
bez da tamo odlazite ili ih pozivate telefonom (koji su uzgred budi rečeno, spojeni,
pa broj ima 14 cifara..)





slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #1 poslato: 22-02-2012, 22:22:49 »
Dobro došao na forum! :)
Nadam se samo da tvoj komentar nije deo marketinške kampanje neke političke partije, pošto nam se, znamo, bliže izbori. Ako je to u pitanju, odma brišemo temu.

Na sajtu Opštine Rakovica se nalazi SNS(tranka).  P-(
Ovo nije jasno, možda je slovna greška (tranka=traka?) ali opet.. SNS? Naprednjaci?

Citat
Facebook stranica Opštine Rakovica nema nikakvu svrhu, sem samoreklamerske predsednika opštine Rakovica i eventualno nekih službi.
Slažem se s tobom iako ne mora da znači. Na FB stranicama nema radnog vremena opštinskih službi, telefona, imena kontakt osoba itd. Sećam se da su pre FB (fejsbuka) imali solidan sajt koji možda nije imao ko da održava (to košta) pa je lakše i jeftinije to zameniti FB-om. Ako ih je to još puno koštalo, ne zameram im previše jer se oko FB-a trude, postavljaju nove teme.. Bajat sajt je najgore rešenje.


Citat
Nikakvih informacija nema o službama koje tamo postoje, brojevi telefona, brojevi kancelarija... ama baš nikakve informacije nema.

Nema načina ni preko telefona da saznate kolike su pojedine takse, koji su brojevi računa, kome se plaćaju....probajte.

Ne mogu se naručiti nikakva dokumenta kao što su krštenice, papir o državljanstvu...

Istina.

Citat
ps. Ukoliko vam padne na pamet da stavite neku primedbu ili ozbiljniju kritiku, za početak će vam post biti izbrisan a ako nastavite da da stavljate primedbe, onda će vas "banovati" - više nećete moći da bilo šta napišete ili prokomentarišete... :-{{

Prestaćete da postojite za Opštinu Rakovica. Moje lično iskustvo.

Evo malopre sam gledao i vidim da je bilo nekih ukazivanja da su neki postovi promašili temu ali nisu obrisani. Svi ozbiljniji portali i sajtovi imaju neku uređivačku politiku i normalno je da ne "prođe" svaki post (komentar). Drugim rečima cenzure je uvek bilo i biće.

Citat
Osoba koja odgovara pod imenom: Opština Rakovica, ima još dva ili tri nicka, pa se ubacuje sa svojim komentarima kao da je on neko treće lice...
Ne bi bili ni prvi ni poslednji..

Citat
Kako ih naterati da naprave normalni sajt ?
Kao što rekoh, već su ga imali. I to solidan. Održavanje se sigurno naplaćuje a FB je besplatan. Ako gledamo iz ugla štednje i na FB-u mogu ostavljati vesti, mogu napraviti strane sa radnim vremenima, kontakt telefonima... Važnije opštinske vesti mogu slati i na gradski sajt.. Moglo bi se još dosta učiniti.

Citat
Napomena:
Da li znate sa Facebooka da u Opštini postoji Infostan ?
Da li znate da su deo dograđenog prostora izdali mislim, Intesa banci tj. da i ona postoji praktično u okviru Opštine ?
Šta uopšte može da se sazna o Opštini Rakovica a što bi Vam bilo od koristi, bez da tamo odlazite ili ih pozivate telefonom (koji su uzgred budi rečeno, spojeni, pa broj ima 14 cifara..)
Ovo miriše na predizbornu kampanju...

zittaux

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #2 poslato: 23-02-2012, 21:34:02 »
Izvinjavam se svima koji su uopšte pomislili na bilo kakvu predizbornu kampanju,
samo sam htela da skrenem pažnju da je formalni stari i jedini sajt Opštine Rakovica u stvari uzurpiran...
i dovodi u zabludu svakog ko ne zna da je Opštinski "sajt" Rakovice u stvari Facebook stranica...
o kojoj sam rekla šta mislim, i koja ja suština ovog posta.

[To što Opština Rakovica nema ništa protiv toga da se izvesna stranka pojavljuje
na mestu  i pod nazivom - Opština Rakovica - ... mora da ima nekakav značaj nekoj
bitnoj ličnosti iz same Opštine... samnom nema nikakve veze, sem što sam to konstatovala i
sasvim slučajno, i ovde pomenula].


zittaux

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #3 poslato: 23-02-2012, 22:09:11 »



Citat
Ovo miriše na predizbornu kampanju...

Čulo mirisa može i da prevari... nema veze ni sa kakvom kampanjom
sa predizbornom - nikakve.  :-{{

Samo sam htela reći da na Facebooku ne može biti službeni sajt Opštine, jer je glupavo.

Bez obzira što postoji kao takav, zašto bih ja morala imati svoj profil na Facebooku e da bih
imala mogućnost da komuniciram sa moderatorom, zvanim Opština Rakovica...tj. imala ikakvu
i jedinu internet vezu sa Opštinom, a pri tom mora da mi se prethodno "dopada" - "like"!!!!????

Da na svako moje pitanje kako da nešto obavim u Opštini, odgovori da mora da dođem u Opštinu
pa ću tamo saznati šta me interesuje !!!

Zašto bi neko ko ne živi više u Rakovici, već ko zna gde... a tu je npr. upisan u Knjigu državljana morao da dolazi
lično, (ili moli nekog) da podnosi zahtev, plaća taksu i potom ponovo nekad ... dolazi po Uverenje da je državljanin Srbije,
dokument koji inače važi samo 6 meseci... 
Sve Opštine imaju mogućnost naručivanja krštenice i državljanstva preko neta, bez problema.
Upravo sam naručila Uverenje o državljanstvu iz Niša, koje ću dobiti za desetak dana na kuću,
što mi nije prvi put.

Nije Rakovička Opština sirotinjska... ako o njoj tako mislite, da ne može da ima sajt kao što ga
imaju SVE ostale beogradske opštine. Provereno tačno.

 


zittaux

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #4 poslato: 23-02-2012, 22:36:58 »
Vaš sajt je mislena imenica za Opštinu Rakovica... beskrajno sam vam zahvalna,
nemate pojma koliko ste korisni i bitni. Sa vašeg sajta, koji često posećujem kada mi
bilo šta zatreba, svašta sam saznala, a nisam imala pojma da postoji...
Meni ste vrlo značajni. Bila sam oduševljena kada sam vas otkrila.

Svojim postom praktično tražim podršku da nekako nateramo Opštinu Rakovica da
napravi sajt kao što ga imaju sve ostale opštine Beograda, ne treba da pominjem
druga mesta po Srbiji.

ps. koliko su para stucali na park iza Opštine (pravio ga je Garden Centar i.. ???)
mogli su delić da odvoje za sajt, ali to je izgleda za njih nemogući poduhvat,
imaju oni preče investicije...

slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #5 poslato: 25-02-2012, 10:28:43 »
Moje izvinjenje što sam posumnjao u motive Vaših komentara. Svima nam je stalo da ovaj kraj bude što uređeniji i bolji i da nam Opština bude među najboljima.
A hvala za komplimente za ovaj skromni sajt. Ideja je da to bude pregled vaznijih telefona, preduzeća, zanatskih radnja.. u kraju u kom živimo. Svako od nas ima neke svoje "favorite" gde voli da kupuje, nešto pojede, popravi i sl. pa podelimo te favorite i sa drugima koji možda ne znaju za njih. :)
Sad se dobro snalazim ali pre 6-7 godina kad sam doselio na Vidikovac sa Novog Beograda nisam puno znao. Moj drug Goran koji je odrastao u ovom kraju i koji živi na Žarkovu davao mi je savete, telefone, objašnjavao gde šta mogu da kupim i pronađem. I tako.. inicijalna ideja je bila da te najbolja mesta podelim sa drugima, da se čuje za njih a posle se ta ideja proširila i na sve ostale koji žele da se oglase (podsećam, besplatno). Bilo je slučajeva da su neki obrisani jer su stizale kritike za njihov rad. Zašto da reklamiramo loše.. I tako.. Nije neka gužva, sajt živi svoj život a ja po potrebi skoknem i proverim da li radi :)


zittaux

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #6 poslato: 25-02-2012, 15:53:58 »

Ma slatki ste mnogo   :puppy... iako mislite da je sajt skroman,
ja mislim da nije, naprotiv ima sve šta treba da ima.
Pregledan, jasan, snalaženje jednostavno i nadasve praktično.

Logo je ko bombonica... slatkiš pravi. :^D
Više mu ništa ne treba od dekoracije i šareniša,
od kojih se samo bespotrebno zadržavate na jednoj stranici dok je čitavu
ne savladate, ne bi li otkrili gde da tražite to što tražite... pa onda redom...

Što manje šareniša - to je funkcionalnost veća, i sami to bolje znate.

Ja duuugo živim u Rakovici, ali nove krajeve slabije poznajem, te
ste mi od velike pomoći, skraćujete mi i vreme i "šipčenja" u
potrazi za nekim stvarima kad mi trebaju.

Uvek nađem nešto novo i korisno.

Što se tiče područja Opštine Rakovica, divlja gradnja je napravila katastrofu,
koju više niko ne ispravi... ali se zato džepovi određenih pojavnih oblika,
koji imaju nekakve funkcije u samoj Opštini redovno pune... to svi vidimo i znamo.
Zida ko šta hoće i gde mu padne na pamet i šta mu padne na pamet...
tu lepote nema, i kako se izboriti za red i poredak...

A propo, prošle godine, kad sam bila u Swiss - pitam prijateljicu:
Kako to već 20 dana sam ovde, a nikad nisam videla da neko čisti ulice
ili parkove, ne rade to valjda noću ?
Ona mi odgovori: Ne, niko ne čisti zato što niko ne baca, pa đubreta i nema.

Kako postići da se đubre tj. otpaci svih vrsta ne baca kojekuda, kao prvo ?!
Kako to da uvek neko mora da "promaši" kontejner ?  :o
Samo od toga da pođemo, pa bi se polako počeli uljuđivati.




 




Amber

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #7 poslato: 11-05-2012, 21:35:58 »
Jos davne 2008.godine, Skupstini grada sam postavila pitanje povodom sajta SO Rakovica, i odgovor je sledeci:    Република Србија, Град Београд
СКУПШТИНА ОПШТИНЕ РАКОВИЦА
11090 Београд, Мишка Крањца 12

   
Grad Beograd – Služba za informisanje ( Beoinfo)
Masarikova 5/XII, 11000 Beograd, Srbija

Pitanje: Ne mogu da verujem da Opština Rakovica još uvek nema svoj sajt. U kom vremenu mi živimo. Najmanja i najzaostalija opština u Srbiji Crna Trava ima svoj sajt i tako se mogu završiti mnogi poslovi. Nemojte da favorizujete samo pojedine beogradske opštine. Vrlo zainteresovana za odgovor .......XX

Odgovor GO Rakovica na pitanje koje je postavila XX a Beoinfo prosledio Službi za informisanje Opštine Rakovica:
Poštovana, izrada sajta Opštine Rakovica je u toku pa se nadamo da će komunikacija sa građanima biti olakšana i poboljšana.

Služba za informisanje
20.08.2008. godine


Informisanje SO Rakovica rakovicainfo@gmail.com



   
   

milomlad

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Imejl
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #8 poslato: 17-05-2012, 14:12:26 »
Pronašao sam sajt http://rakovica.vanka.rs možda će nekom biti od koristi tu imaju telefoni i e-mail adrese.
Istina da je teško komunicirati sa službama u opštini!

Sreten98

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #9 poslato: 18-07-2012, 12:29:37 »
Сајт општине Раковица http://rakovica.vanka.rs/index.php није ажуриран више од три године.
Стварно која служба се бави питањем сајта и комуницирања са грађанима.
На сајту треба да су нам доступни подаци о раду саме скупштине општине и о одлукама које доноси општина.
Како грађани да се информишу о раду општине. На овом сајту пише да се издаје Билтен - инфо Раковица, ја га никад нисам видео до сада. Да ли се то уопште издаје?
Поздрав и свако добро.

slobodan

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 23
Re: Sajt Opštine Rakovica
« Odgovor #10 poslato: 09-11-2013, 19:43:52 »
Na http://www.rakovica.rs/ ponovo kvalitetan i informativan sajt. Nadam se da će tako i ostati.